لوگو جدید آهن کاسپین

66131014 021

66318046 021

مشاوره رایگان و تخصصی خرید انواع ورق آهن

لوله استیل 01 - آهن کاسپین

 

لوله استیل

لوله استیل لوله های تولید شده از آلیاژی به نام استنلس استیل یا فولاد ضدزنگ هستند که دارای مقدار بسیار پایینی کربن و مخلوتی از عناصر کروم و نیکل میباشد و به عنوان پر استفاده ترین لوله ساخته شده در صنعت فولاد شناخته میشود. آلیاژ های استنلس استیل دارای مرغوبیت بالایی از لحاظ خواص مکانیکی و شیمیایی هستند و میتوانند انتظارات صنایع سنگین را برآورده کنند به همین دلیل تبدیل به جزئی اصلی در زیر ساخت صنایع مهم و کلیدی به شمار میروند.

 

تولید لوله استیل

لوله های استیل همانند تمامی لوله ها به صورت نورد شمش و جوش قوس الکتریکی با درز ساخته میشود؛ نوع استفاده و شرایط محیط تعیین کننده ی نوع آلیاژ مورد نیاز شما و لوله مناسب برای استفاده ی شما میباشد. با توجه به صنعت مورد استفاده باید عوامل تاثیر گذاری از جمله خورندگی محیط ، دمای تحت استفاده ، فشار ورودی به لوله باید به صورت دقیق برسی شوند.

لوله های استیل به دلیل وجود عناصر کمیاب درون ساختار خود دارای قیمتی بسیار بالاتر نسبت به لوله های فولادی مانند لوله مانسیمان هستند.و از سایز 1/8 تا 36 اینچی ساخته میشوند و همانند اغلب لوله ها دارای رده های 10 ، 20 ، 40 ، 80 و 160 میباشند.

 

استاندارد تولید لوله استیل

لوله استیل به دلیل خواص ویژه ی آلیاژی خود برای مصارف پر تنش صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند ، لوله استیل تحت چندین استاندارد تولید میشود اما مهمترین استاندارد آن ASTM A312 میباشد، لوله استیل های تولید شده تحت این استاندارد مورد تایید برای استفاده در دما های بالا و محیط های خورنده میباشند.

 

کاربرد های لوله استیل

لوله های استیل در صنایع سبک و سنگین مهمی مورد استفاده قرار میگیرند که با بخشی از این صنایع آشنا میشویم:

 

لوله استیل - آهن کاسپین

 

انواع لوله های استنلس استیل

لوله های استیل ضدزنگ یا استنلس استیل دارای عناصر کروم و نیکل درون آلیاژ خود هستند که وجود این دو عنصر گران قیمت موجب تقویت خاصیت ضد خوردگی و ویژگی های مکانیکی مانند سختی و مقاومت کشش آن شده و توانایی تحمل فشار های بسیار زیاد را در برخی آلیاژ های آن ایجاد میکند هر آلیاژ لوله استیل دارای یک شماره برای شناسایی بوده و با آن کد شناخته میشود ، مانند لوله استیل 304 ، برخی از مشهور ترین و پر استفاده ترین آلیاژ های لوله استیل عبارتند از :

 

لوله استیل 201 : کاربرد اصلی این لوله استیل استفاده از آن در مصارف تزئینی و دکوری دارد و به عنوات یکی از انواع لوله استیل دکوراتیو نیز به شمار میرود ؛ ظاهر زیبا و درخشان ، دوام بالا و سبکی این لوله را برای استفاده در دکوراسیون بسیار رایج کرده است.

لوله استیل 304 / 304L : این لوله استیل در دو گرید L H  نیز ساخته میشود و به عنوان استیل ضد زنگ 18/8  به صورت عمومی مشهور است این لوله استیل از مقاومت به خوردگی بالا و مقاومت حرارتی زیادی برخوردار است به همین علت در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار میگیرد از جمله مهمترین استفاده های این لوله استیل میتوان به صنایع نفت ، گاز و مواد غذایی اشاره کرد این لوله به عنوان لوله استیل صنایع غذایی و لوله شیری نیز شناخته میشود.

لوله استیل 309 : این لوله استیل در دسته لوله های استیل نسوز قرار داشته و توان تحمل حرارت بسیار بالایی دارد و در مصارف پر فشار و دمای صنعتی در دما های بالای 700 درجه سانتی گراد مورد استفاده قرار میگیرد.

لوله استیل 310 : این لوله استیل مانند لوله استیل 309 در دسته لوله های نسوز صنعتی قرار گرفته و دارای بیشترین میزان نیکل درون آلیاژ خود میباشد و میتواند تا 1100 درجه سانتی گراد حرارت را به سادگی تحمل کند این لوله در بویلر ها و کوره ها و در مجاورت با حرارت مستقیم و بالا استفاده میگردد.

لوله استیل 316/ 316L : این لوله استیل مقاوم ترین لوله ضدزنگ در میان آلیاژ ها بوده و خاصیت ضد خوردنگی بسیار قدرتمندی دارد ؛ این لوله توان تحمل اسید های بسیار قوی و محیط های کلریدی را داشته و در صنایع شیمیایی برای انتقال سیالات خورنده مورد استفاده قرار میگیرد ؛ این لوله مانند استیل 304 به عنوان لوله استیل صنایع غذایی نیز کاربرد مهمی دارد.

لوله استیل 420 : این لوله استیل دارای آلیاژی با سطح کیفی متوسط میباشد و دارای خاصیت ضد زنگ در محیط هایی با شرایط نرمال و استاندارد از لحاظ رطوبتی و فشار میباشد.

لوله استیل 430 : این لوله استیل مانند هم خانواده خود 420 از آلیاژ های فریتی بوده وکیفیت متوسطی داشته و خاصیت جذب توسط آهنربا را دارد این لوله مناسب ماشین کاری بوده و همچنین آلیاژ این لوله در تولید وسایل عمومی فلزی مانند تجهیزات پزشکی کاربرد مهمی دارد.

 

لوله استیل 02 - آهن کاسپین

 

پر استفاده ترین لوله استیل

پر استفاده ترین و رایج ترین لوله استیل که دارای طیف وسیعی از استفاده ها میباشد لوله استیل 304 میباشد این لوله علاوه بر ویژگی های مطلوب مکانیکی و شیمیایی از لحاظ قیمت نیز نسبت به سایر رده ها مقرون به صرفه است ؛ کاربرد های این لوله عبارتند از :

مصارف دکوری و تزیینی : این لوله استیل به دلیل دوام بالا ، استحکام مطلوب و قابلیت مناسب خمش به عنوان لوله استیل دکوراتیو برای ساخت وسایل زینتی ، دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

صنایع غذایی : این لوله استیل به دلیل خاصیت ضد سایش خود در برخورد با مواد اسیدی و ضدعفونی کننده و همچنین تحمل دمای بالای پخت غذا مورد استفاده قرار میگیرد

صنایع دارویی : این لوله استیل در خط تولید دارو ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

صنعت نفت : این لوله استیل  میتواند بدون ایجاد فرسودگی و سایش انواع هیدروکربن ها و مواد شیمیایی را به بخش های مختلف پالایشی منتقل کند.

انتقال آب آشامیدنی : این لوله استیل در سیستم تصفیه آب آشامیدنی نیز کاربرد مهمی دارد و بدون هیچ واکنشی که سلامتی آب را به خطر بیاندازد میتواند آب آشامیدنی را به بخش های مختلف منتقل کند.

خرید لوله استیل

ما در تیم آهن کاسپین در 8 سال اخیر تامین کننده و وارد کننده اصلی انواع لوله های استیل هستیم و مشتریان ما مجموعه های دارویی ، غذایی و صنایع مطرح در سطح کشور هستند ؛ برای خرید انواع لوله استیل و اتصالات آن میتوانید با تماس با ما خریدی مطمئن را تجربه کنید.

 

 

 

جستجوی خود را وارد کنید