لوگو جدید آهن کاسپین

66131014 021

66318046 021

مشاوره رایگان و تخصصی خرید انواع ورق آهن

ورق سرد

یکی از مهمترین ابداعات بشر فولاد است که بشر بسیاری از پیشرفت‌های خود را به این فلز پر کاربرد بدهکار است. ورق‌های فولادی نوعی از محصولات فولادی است که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. این محصول پر کار انواع بسیار زیادی دارد که هر یک از این محصولات فولادی برای مصارف خاصی به کار می‌روند. ورق سرد نوعی از ورق‌های فولادی است که ورق‌های زیادی را در زیر مجموعه خود دارد. اگر شما عزیزان قصد خرید ورق فولادی را دارید در ابتدا حتما می‌بایست در باره ورق فولادی اطلاعات کافی داشته باشید. شرکت آهن کاسپین با هدف افزایش رضایت مشتریان، تمامی اطلاعات لازمه در رابطه با انواع محصولات فولادی در اختیار شما قرار داده تا شما عزیزان با خیال راحت نسبت به خرید انواع محصولات فولادی اقدام کنید.

به نقل از سایت chesterfieldsteel در رابطه با ورق فولادی سرد:

فولاد نورد سرد، فولاد نورد گرم کم کربن است که در دمای اتاق، کمتر از دمای تبلور مجدد آن نورد شده است. سپس فولاد از رسوبات اکسیدی تمیز می شود و در یک سری خاص از نورد به ضخامت مورد نظر، حرارت دادن تا دماهای کنترل شده و نورد نهایی تا ضخامت مورد نظر تکمیل می شود. این فولاد با تحمل ضخامت نزدیک (0015/-+/ یا بهتر) و طیف وسیعی از سطوح کنترل شده را تولید می کند. فرآیند نورد سرد استحکام و سختی فولاد را افزایش می دهد و در عین حال شکل پذیری آن را کاهش می دهد. نه تنها می توانید به خواص مکانیکی بهبود یافته دست یابید، بلکه نورد سرد کنترل بیشتری بر شکل و ابعاد نهایی محصول فراهم می کند.

از فولاد نورد سرد در جایی استفاده کنید که تحمل ضخامت و شرایط سطح پنجره باریکی برای موفقیت در کاربرد شما دارد. ما به عنوان تامین کننده کلاف فولادی نورد سرد، خوشحال خواهیم شد که به شما در انتخاب درجه دقیق برای نیازهای خاص خود کمک کنیم.

انواع ورق فولادی

ورق فولادی چیست؟

نوعی از پرکاربردترین ورق‌های فلزی که انواع مختلفی دارد. یکی از مهمترین و پرکاربردترین محصولات شمش فولاد ورق های فولادی می باشند. ورق فولادی دارای سطح صاف و مسطح هسستند که از جنس آهن و فولاد می باشد و از نورد اسلب تولید می شود. ورق فولادی از انواع ورق‌های فلزی است که به منظور اهداف ساختاری و زیبایی بسیاری استفاده می‌شود. ورق‌ها محصول نورد مسطح هستند و به صورت سیم پیچ در می‌آیند تا حجم کمتری را اشغال کنند و همچنین حمل و نقل آنها آسان باشد. ورق فلزی در صنعت خودرو و ساخت و ساز لوازم خانگی کاربرد بسیاری دارد. ورق‌های فولادی به روش‌های مختلفی تولید می‌شوند که چهار روش اصلی تولید آنها عبارت است از نورد سرد، نورد گرم، تولید ورق استیل و تولید ورق آلیاژی که در قسمت زیر برای شماعزیزان توضیح داده‌ایم.

ورق سرد

ورق سرد

ورق سرد، نوعی از ورق‌های  است که با استفاده از  فرایند نورد سرد تولید می‌شود. در فرآیند نورد سرد اعمالی برای تغییر ساختار فلزات و اغلب برای پردازش فولاد ضد زنگ استفاده می شود. فرآیند نورد سرد در واقع کاهش ضخامت ورق های فلزی، تحت فشار بالاست. به معنای ساده تر، نورد سرد فرآیند تقویت فولاد با تغییر شکل آن، بدون استفاده از حرارت است. نورد سرد، در دمای اتاق انجام می شود و بر خلاف نورد گرم، تنها زمانی رخ می دهد که یک فلز زیر دمای تبلور مجدد خود باشد. در فرایند نورد سرد، به جای گرما، از تنش مکانیکی برای تغییر ساختار فلزات استفاده می شود.

ورق گرم

ورق گرم

نورد گرم یکی از پر کاربرد ترین ورق‌های فولادی ورق است که از کوره هایی با دمای بسیار بالا عبور می‌کنند و به روش نورد گرم تولید می شود. برخلاف ورق سرد که در دمای اتاق ساخته می‌شود ورق گرم در دمای بسیار بالا تولید می‌شود. این محصول به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صنایع مختلف قابل استفاده است. ساخت بدنه ماشین آلات، ساخت مخازن،اتومبیل ها و کشتی ها از جمله مواردی است که به طور مستقیم کاربرد دارد. از سوی دیگر، این محصول را می توان به صورت غیرمستقیم در ساخت سایر قطعات فولادی مانند انواع پروفیل های ساختمانی و صنعتی به کار برد.

برخی از مهمترین کاربردهای این ورق فولادی عبارت است از:

استفاده از این ورق‌ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم در سازه های ساختمانی، ساخت انواع تانکر کشتی و تانکرهای متحرک، لوله های انتقال نفت و گاز، به عنوان استحکام دهنده در برخی قطعات خودرو مثل محافظ شاسی، ساخت انواع زیردریایی، به عنوان ماده اولیه در اغلب پروفیل ها و سایر مصارف سنگین و صنعتی که نیازمند این ورق شگفت انگیز میباشد.

آلیاژی
ورق سرد آلیاژی

ورق آلیاژی 

 نوعی از ورق‌های فولادی است که مواد اولیه ساخت آن از آلیاژهای مختلف است. آلیاژ ترکیبی از یک عنصر فلزی پایه و یک یا چند عنصر آلیاژی فلزی یا غیرفلزی است. فرآیند آلیاژسازی به این شکل انجام می‎شود که در ابتدا عنصر فلزی پایه ذوب می‌شود، پس از آن سایر عناصری که قرار است با عنصر پایه ترکیب شوند به صورت مذاب در می‌‌آیند و با عنصر دپایه مخلوط می‌شوند. در نهایت تمام عناصر به طور کامل با یکدیگر ترکیب می‌شوند. آلیاژها از یکدیگر قابل تفکیک نیستند.
بسته به مواد اولیه‌ای که در ساخت ورق آلیاژی استفاده می‌شود قیمت ورق‌های آلیاژمتغیر است.یکی از ویژگی‌هایی که در اکثر فلزات به چشم می‌خورد این است که اکثر فلزات به صورت خالص نقطه ذوب بالایی دارند و در این حالت بسیار نرم و حالت پذیرند.

علاوه بر این، فلزات در حالت خالص بسیار واکنش‌پذیر هستند و این امر کاربرد آن‌ها را به صورت خالص در صنایع با مشکل مواجه می‌کند. در چنین مواقعی استفاده از ورق آلیاژی می‌تواند تاثیرگذار و کارآمد باشد. به دلیل روش منحصر به فردی که در تولید ورق‌های فولادی استفاده می‌شود این ورق‌های بسیار با دوام هستند. استفاده از ورق آلیاژی موجب نغییر در رسانایی الکتریکی، شکل‌پذیری و انعطاف محصولات می‌شود که  از حالت خالص فلزات کمتر خواهد بود، اما در عوض نقطه ذوب آن‌ها کاهش می‌یابد. به همین دلیل استفاده از ورق آلیاژی منجر به صرفه‌جویی در منابع نیز خواهد شد. ورق آلیاژی قابل بازیافت بوده و برای محیط زیست نیز خطری ندارند. همین ویژگی‌های مطلوب باعث کاربرد فراگیر این محصولات در اکثر صنایع شده است.

ورق استیل

یکی از مهمترین ورق‌های فلز ورق استیل یا استنلس استیل که به آن ها ورق های ضد زنگ یا زنگ نزن هم گفته می شود. این ورق‌ها به دلیل اینکه از نوعی فولاد آلیاژي ساخته می‌شوند در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاومت ودوام بالایی را دارا هستند. ورق استیل حاوی مقادیری کروم است. فلز کروم فلزی مقاوم به زنگ زدگی ست و ترکیب آن با فولاد موجب شده تا محصول به وجود آمده نیز در برابر خوردگی مقاوم باشد. علاوه بر اینکه این ورق‌ها خاصیت ضد زنگ بودن را دارا هستند،  از ویژگی‌های دیگری مانند درخشندگی و زیبایی ظاهری نیز برخوردار هستند. وجود این ویژگی‌ها در ورق‌های  استیل موجب شده تا در مواردی مانند معماری یا وسایل خانگیاستفاده می‌شود. قیمت ورق استیل به دلیل وجود فلزات گران قیمت مانند نیکل و کروم در آن نسبت به قیمت ورق فولادی معمولی بالاتر است. 

انواع ورق سرد

انواع ورق سرد

ورق سرد یکی از بهترین محصولات فولادی است که انواع مختلفی دارد. چیزی که ورق‌های سرد را نسبت به یک دیگر متمایز می‌کند عناصر موجود در هر نوع ورق سرد و نحوه ساخت آن ورق است. ایت تفاوت در ساخت و عناصر موجود موجب شده تا بسته به نوع ساخت هر ورق کاربردهای متفاوتی داشته باشند. در قسمت زیر برخی از پر مصرف ترین ورق‌های فولادی را برای شما معرفی کرده‌ایم.

ورق گالوانیزه  

نوعی از ورق‌های فولادی است که در صنایع مختلفی کاربرد دارد. این ورق فولادی به دو روش گالوانیزه گرم و الکتروگالوانیزه کردن تولید می‌شود. در روش گالوانیزه گرم ابتدا ورق فولادی را در ابتدا الودگی‌های موجود را از بین میبرند سپس ورق‌ها را درون حمامی از روی فرو می‌برند. در روش دوم یا همان الکتروگالوانیزه که به عنوان ابکاری الکتریکی هم شناخته می‌شود روشی است که در آن لایه‌ای نازک را به کمک الکترولیز بر روی فولاد ایجاد می‌کنند تا ورق گالوانیزه را تولید کنند.
 همانطور که توضیح دادیم، ورق گالوانیزه  به ورق فلزی اطلاق می‌شود که با لایه ای از روی پوشانده می‌شود تا از خوردگی محافظت کند.
از ورق گالوانیزه  معمولاً در کاربردهای مختلفی که مقاومت در برابر خوردگی ضروری و  واجب است استفاده می‌شود، مانند ساخت و ساز، خودروسازی، کشاورزی و تنظیمات صنعتی. پوشش روی به عنوان یک مانع خوردگی می‌شود قبل از اینکه فلز زیرین خورده شود.
ورق گالوانیزه

ورق رنگی

ورق رنگی نوعی ورق فولادی سرد است که با پوششی از یک رنگ زیبا و مقاوم تولید می‌شود. پوشش رنگی این ورق معمولاً یک پوشش آکریلیک یا پوشش پلی‌استر است که برای ورق‌های فولادئی سرد نازک به کار می‌رود. این پوشش رنگی برای افزایش زیبایی و جذابیت به کار می‌رود که البته بستهخ به نیاز و درخواست مشتری به رنگ‌‌های متفاوت در می‌آید. ورق فولادی رنگی معمولاً در محیط‌های داخلی و خارجی برای انواع مصارف مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مهمترین مصارف و کاربردهای ورق فولادی رنگی عبارت است از ساخت پنل‌های دیواری و سقفی در ساختمان‌ها، در صنایع خودروسازی برای قطعات داخلی و خارجی خودروها، در صنعت نمایشگرها (مانند تابلوهای تبلیغاتی) در صنایع خودروسازی برای قطعات داخلی و خارجی خودروها، در صنعت مبلمان برای تولید میزها و صنایع خانگی برای مصارف آشپزخانه و سایر مصارف داخلی اشاره کرد.

ورق روغنی

ورق روغنی نوعی ورق فولادی است که با مواد حفاظتی مانند روغن پوشانده شده تا از زنگ‌زدگی و اکسیداسیون ورق فولادی جلوگیری شود. این لایه روغنی بیشتر برای ورق‌های استیل استفاده می‌شود.ورق روغنی هم به صورت گرم و هم به صورت سرد تولید می‌‌شود. ورق گرم درفرایندهایی مانند تشکیل گرم و ورق رولی استفاده می‌شود در حالی که ورق روغنی سرد به عنوان نقطه شروع برای فرآیندهای تشکیل سرد و نهایی استفاده می‌شود. ورق روغنی دارای سه ویژگی مهم عدم جذب آب، مقاوم در برابر خوردگی و سهولت در تمیز کردن است که این ورق را برای مشتریان بسیار جذاب کرده است. ورق فولادی روغنی دارای کاربردهای بسیاری مانند ساختمان سازی، تولیدات، خودرو سازی، استفاده در ساخت وسایل حمل و نقل، استفاده در فلزکاری، قفسه بندی، کشاورزی، محفظه الکتریکی، صنعت نفت و گاز، سیستم تهویه، معماری، تولیدلوازم خانگی، تولید مبلمان و تابلو‌های تبلیغات می باشد.

ورق A131 آهن کاسپین

ورق عرشه فولادی

نمونه‌ای از ورق‌های سرد است که همانند ورق گالوانیزه با لایه‌ای از روی پوشانیده شده است. ورق عرشه فولادی دارای انواع مختلفی مانند: ورق عرشه سقفی، ورق عرشه ذوزنقه‌ای، ورق عرشه مش باز، ورق عرشه کامپوزیت، ورق عرشه سلولی، ورق عرشه فرم، ورق عرشه تایپ B، ورق عرشه تایپ N، ورق عرشه تایپ F، ورق عرشه تایپ Q و ورق عرشه تایپ H است. وجود انواع مختلف ورق‌های عرشه فولادی موجب شده تا این ورق‌های فولادی سرد دارای کاربرد بسیاری مانند:استفاده در ساختمان‌های مسکونی، بیمارستان و تاسیسات مراقبتی، ساختمان‌های تجاری و صنعتی، ساختمان‌های اداری، استفاده در ساخت پنل خورشیدی، استادیوم، استفاده در ساختمان‌های مربوط به کشاورزی، مرکز سرور، استفاده در مراکز خرید و پاساژها، استفاده در مراکز تفریحی، استفاده در پارکینگ و نوسازی را دارا است.

ورق آلوزینک

ورق آلوزینک یک نوع ورق فولادی است که از آلومینیوم و روی  روکش شده است. وجود این مسئله در نامگذاری این ورق هم تاثیر گذار بوده است. AL نماد شیمیایی آلومینیوم و ZN به نماد شیمیایی روی است که در نامگذاری این ورق از این دو المان استفاده شده است. این ورق فولادی سرد دارای انواع مختلفی مانند: آلوزینک بدون جذب اثر انگشت، ورق گالوالیوم ، ورق معمولی آلوزینک، ورق ALUZINC PLUS، آلوزینک رنگی، سطوح مختلف آلوزینک، پروفیل برای سقف آلوزینک، آلوزینک با مقاومت افزایش یافته، آلوزنیک با ضخامت مختلف می‌باشد. از کاربردهای بسیار زیاد این ورق می‌توان به مواردی مانند: ساخت سقف،پانل دیواری، روکش، ساختمان‌های مسکونی، ساختمان‌های صنعتی، لوازم خانگی، پانل خورشیدی، خودرو سازی، محفظه الکتریکی، حمل و نقل، تزیینات، کشاورزی،کشیدن حصار و ساخت گریتینگ اشاره کرد.

ورق آلوزینک

ورق گریتینگ

گریتینگ نمونه‌ی دیگری از ورق‌های سرد  است. ورق گریتینگ که با نام دیگر توری فلزی هم شناخنه می‌شود یک نوع خاص از چهار چوب است که از مواد فلزی تشکیل شده است. گیریتینگ میله‌ها یا نوارهایی دارد که از فلز ساخته شده است و فلزی که در آن بکار می‌رود معمولا فولاد یا آلومینیوم است. این محصول به صورت شبکه‌ای  ساخته شده که این شبکه‌ها اکثرا شبیه مستطیل هستند. گریتینگ انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها شامل: گریتینگ فلزی منبسط شده، رنده فایبر گلاس، رنده میله‌ای، رنده پلانک، گریتینگ سنگین، گریتینگ معماری، ترنچ گریتینگ، گریتینگ ایمنی و گریت فولاد ضد زنگ می‌شود. ورق فولادی گریتینگ در صنایع مختلف کاربدهای متفاوتی دارد که برخی از این کاربردها عبارت است از: استفاده در کارخانه‌های خودرو سازی، استفاده در پله سازی، راهرو و سکو در صنایع مختلف، سیستم‌های زهکشی، فراوری مواد غذایی، کت واک، حصار کشی، داربست، معماری، نفت و گاز، تصفیه آب، کارخانه فرآوری شیمیایی، کشاورزی، دریا نوردی و نیروگاه که همه این صنایع و مشاغل به این نوع ورق سرد نیاز دارند.

ورق گریتینگ

ورق پولکی

 ورق پولکی و یا همان دیسک فلزی یک قطعه‌ای صاف و گرد شکل هستند که از انواع مختلفی از فلزات مختلف در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. دلیل این موضوع یعنی استفاده از فلزات مختلف این است که در بر اساس ویژگی‌های خاصی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند تا هر کدام بتوانند بر اساس ویژگی‌هایی که دارند کاربرد مورد نظر را به بهترین نحو پیش ببرند. انواع ورق پولکی عبارت است از ورق فولاد، پولکی فولاد ضد زنگ، دیسک تنگستن، دیسک تیتانیوم، دیسک سرب، پولکی آلومینیوم و پولکی آهنی که تفاوت اصلی آنها در مواد سازنده آنها است. 

 

ورق ساندویچ پنل

نوع دیگری از ورق‌های سرد که از آنها در ساخت ساندویچ پنل استفاده می‌شود. ساختار ساندویچ پنل‌ ها از دو لایه اصلی تشکیل شده‌اند: لایه مرکزی (هسته) و لایه‌های خارجی (پوشش). هسته می‌تواند از مواد مختلفی مانند فوم پلی‌استایرن، متال، چوب  و یا فیبرگلاس ساخته شود. لایه‌های خارجی نیز معمولاً از ورق‌های فلزی، پلیمری و یا چوبی تشکیل می‌شوند. این دو لایه با استفاده از چسب یا ماده‌های اتصالی به هم متصل می‌شوند. ساندویچ پنل‌ها کاربردهای زیادی دارند که برخی از این کاربردها عبارت است از: ساختمان‌سازی، خودروسازی، صنایع دریایی و بنادر، صنایع تولیدی، صنایع زراعی و دامپروری، سازه‌های ورزشی، سازه‌های زیرساختی، صنایع الکترونیکی و تکنولوژیک و صنایع نفت و گاز که به ورق سانویچ پنل نیاز دارند. 

ورق سرد ساندویچ پنل

ورق برفکی

ورق سرد برفکی نوعی از مصالح برفی و یخی است که در تشکیل سازه‌ها، پوشش‌ها و طراحی‌های مختلف به کار می‌رود. برخی از کاربدهای ورق برفکی که یکی از مهمترین ورق‌های فولادی بازار است عبارت است از: کاربرد در مهندسی محیطی، کاربرد در هنرهای برف و یخ، کاربرد ورق برفکی در معماری که خود عبارت است از پوشش ساختمان‌ها و طراحی معماری فصلی که تنها با وجود این محصول این عملیات‌ها انجام پذیر است. ورق برفکی دارای تاریخچه جذابی است که در قسمت زیر به آن پرداخته ایم.

این ورق ها یکی از اولین مصالح ساختمانی هستند که تاریخچه استفاده از آن به زمان های خیلی قدیم برمی‌گردد. از آغاز تمدن‌های انسانی، افراد به دنبال راه‌هایی برای محافظت از خود در برابر سرما و برف بودند. اولین ورق‌های برفکی از سفره‌ها و حصیرهای برفی ساخته شده اند. در زمان‌های قدیمی، مردم برای ساختمان‌های خود از برف به عنوان مصالحی استفاده می‌کردند که علاوه بر ایجاد عایق حرارتی مناسب، سبک بوده و در دسترس باشد. این روش‌ها با گذر زمان بهبود یافته و تبدیل به یک هنر و مهارت شد 

ورق سرد برفکی

ویژگی‌های ورق سرد

ورق سرد یکی از مهمترین محصولات فولادی است که به دلیل روش خاصی که در تولید آن به کار می‌رود ویژگی‌های زیادی دارد که در قسمت زیر برخی از ویژگی‌ها را برای شما شرح داده ایم.

 خصوصیات مکانیکی بهتر نسبت به ورق گرم

دومین ویژگی ورق سرد این است که به نسبت ورق گرم مستحکم تر است. این به معنای مقاومت بهتر در برابر ترک و کشش است.

تولید با ضخامت دقیق

یکی از مهمترین ویژگی‌های ورق سرد دقت به ضخامت مورد ورق تولید شده است که ابعاد آن معمولاً دقیق و یکنواخت هستند.

عدم انقباض حرارتی

ورق سرد در فرآیند تولید نهایی به دمای محیط تنظیم می‌شود و به عنوان یک ماده سرد به بازار عرضه می‌شود، بنابراین انقباض حرارتی کمتری نسبت به ورق گرم دارد.

سبکی و نسبت به وزن 

ضخامت کمتر ورق سرد موجب کاهخش وزن آن شده که این کاهش وزن موجب آسان شدن مراحل حمل ونقل شده است.

کیفیت سطحی

ورق سرد عموماً دارای ترکیب شیمیایی یکنواخت‌تر و سطحی با کیفیت‌تر است که به معنای کمتر بودن ناخالصی‌ها و ذرات خارجی است.

مقاومت در برابر زنگ زدگی

ورق سرد معمولاً دارای مقاومت بهتری در برابر زنگ‌زدگی است، زیرا فرآیند تولید و تغییر شکل سرد به بازدارنده‌های زنگ‌زدگی کمک می‌کند.

عمر مفید طولانی

عمر طولانی ورق سرد یکی از مهمترین ویژگی‌های این ورق فولادی است.

سطح صاف و یکنواخت

ورق سرد یکی از صاف ترین ورق‌های فولادی است که به نسبت ورق گرم صاف تر است . این سطح صاف معمولاً به شکل مات و بدون خطوط مرئی است.

عدم انقباض حرارتی

ورق سرد در فرآیند تولید نهایی به دمای محیط تنظیم می‌شود و به عنوان یک ماده سرد به بازار عرضه می‌شود، بنابراین انقباض حرارتی کمتری نسبت به ورق گرم دارد.

کاربرد ورق سرد

ورق سرد چه کاربردی دارد؟ 

ورق فولادی سرد به دلیل نحوه خاص تولید و ویژگی‌های بسیار زیادی که دارد دارای کاربردهای بسیاری است که البته بسته به نوع ورق سرد این کاربردها متغیر است. یکی از مهمترین مساءلی که در کاربرد ورق سرد تاثیر گذار است آلاژ به کار رفته و ضخامت موجود در ورق سرد است. فارق از موارد گفته شده در قسمت زیر کاربردهای مشترک ورق سرد را خدمت شما عزیزان توضیح داده‌ایم.

برخی از کاربردهای رایج ورق سرد عبارتند از:

صنایع خودروسازی

در ساخت قسمت‌های مختلف خودروها مانند پنل‌های بدنه، دریچه‌ها، کف‌های خودرو، و قطعات مکانیکی از ورق سرد استفاده می‌شود. 

صنعت ساختمان

  تولید قطعات مختلف از جمله پنل‌های دیواری، سقف‌ها، درب‌ها، و تجهیزات تهویه با وجود ورق سرد انجام می‌پذیرد. سطح صاف و انتخابی این ورق را در بازار محبوب کرده است.

ماشین‌آلات صنعتی

یکی از مهمترین کاربردهای ورق سرد استفاده از آن در ساخت انواع ماشین آلات صنعتی است که با توجه به ویژگی‌هایی که این ورق فولادی دارد از آن در این صنعت استفاده می‌شود.

صنعت معدن و تجهیزات سنگین

اکثر تجهیزاتی که شما عزیزان در معادن مشاهده می‌کنید از محصولات فولادی ساخته شده‌اند که یکی از مهمترین این محصولات ورق سرد است.

تجهیزات آشپزخانه

در صنعت تولید تجهیزات آشپزخانه مانند اجاق گاز، فر، ماشین‌های ظرفشویی و یخچال‌ها از ورق سرد برای تولید بدنه و قطعات داخلی استفاده می‌شود.

الکترونیک و تجهیزات برقی

ورق سرد به دلیل صطح صافی که دارد در این صنایع زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیمیایی

خواص شیمیایی ورق سرد

گرید محصول / عناصر به کار رفتهکربنمنگنزسیلیسیمفسفرگوگرد
ST121.00.50.010.0350.035
ST130.080.450.010.0350.035
ST140.040.210.010.0070.007

خواص فیزیکی ورق سرد

از مهمترین خواص ورق سرد می‌توان به قابلیت تغییر سایز آن اشاره کرد. در جدول زیر سایزهای مختلف ورق سرد را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم.

ردیف محصولطول (میلی‌متر)عرض (میلی‌متر)ضخامت (صدم / میلی‌متر)وزن (کیلوگرم)
120001000508
220001000609.6
3200010007011.2
4200010008012.8
52000100010016
62000100012520
72000100015024
82000100020032
9250012505012.5
10250012506015
11250012507017.5
12250012508020
132500125010025
تعیین قیمت ورق سرد

تعیین قیمت ورق سرد 

اگر شما عزیزان تا به اینجای مقاله با ما همراه بوده باشید و با خواص و کاربردهای ورق سرد آشنا شده باشید حتما تا الان این سوال برای شما پیش آمده که این ورق ارزشمند با چه قیمتی روانه بازار می‌شود؟در پاسخ به این سوال شما عزیزان باید خدمتتان عرض کنیم که با توجه به تنوع این محصول و متغیر بودن سایز و وزن و مسائل دیگرقیمتآن نیز متغیر است اما اگر شما عزیزان نیازمند دریافت دقیق قیمت هستید می‌توانید با مراجعه به سایت آهن کاسپین و مشاهده لیست قیمت انواع محصولات یا برقراری تماس با کارشناسان ما از قیمت انواع محصولات فلزی با خبر شوید.

ورق سرد

ورق سرد یکی از بهترین ورق‌های فولادی است که انواع مختلفی دارد. هر نوع از ورق‌های فولادی سرد دارای ویژگی و کاربردهای بسیاری متفاوت و مهمی هستند که با نبود آنها صنایع مختلف به مشکل بر می‌خورند. همانطور که خدمت شما عزیزان عرض کردیم ورق سرد دارای انواع مختلفی است پس اگر شما عزیزان به ورق سرد نیازمند هستید باید ورقی را انتخاب که با توجه به نیاز و بودجه شما در موارد مورد نیاز مورداستفاده قرار گیرند. اگر شما عزیزان قصد خرید ورق سرد را دارید می‌بایست نسبت به این محصول فولادی و انواع آن آگاهی کامل داشته باشید که بهترین گزینه برای جمع آوری اطلاعات سایت آهن کاسپین است. شرکت آهن کاسپین با هدف افزایش رضایت مشتریان خود اقدام به انتشار انواع اطلاعات مورد نیاز در رابطه با انواع محصولات فولادی می‌نماید تا عزیزانی که نیازمند خرید محصولات فولادی هستند با آگاهی کامل نسبت به خرید این محصولات اقدام نمایند.

سوالات متداول

نوعی از محصولات فولادی است که به شکل مسطح تولید می‌شود که انواع مختلفی دارد. این ورق فلزی با مواد اولیه مختلفیتولید می‌شود. بسته به نیاز و خواست مشتریان نوع ماده9 اولیه مورد استفاده برای ساخت تغییر می‌کند.

از ورق فولادی محصولات مختلفی مانند: ورق‌ها و شیت‌ها، لوله‌ها و توئیگ‌ها، پروفیل‌ها و نوارهای فولادی، کابل‌ها و سیم‌های فولادی، کارخانه‌های نورد، وسایل خانگی، صفحات فولادی آلیاژی و تجهیزات پالایشگاهی و شیمیایی  تولید می‌شود.

 نوعی از ورق‌های فولادی است که با لایه‌ای از روی پوشانده شده تا با کمک فلز روی از اکسید شدن و زنگ زدن ورق جلوگیری کنند. ساخت این ورق‌ها به کمک فلز روی برای بشر بسیار ارزشمند و حیاتی است چراکه این ورق در بسیار از صنایع کاربرد دارد.

الکتروگالوانیزه یک فرآیند پوشش دهی فلزی است که برای محافظت از فلزها در برابر زنگ زدگی و خوردگی استفاده می‌شود. در این فرآیند، فلزی مانند فولاد یا آهن با استفاده از جریان الکتریکی به یک لایه نازک از روی واقعی یا آلیاژ روی غلطک می‌شود. 

هر گاه یک یا چند اتم اکسیژن با اتم‌های یک فلز دیگر تشکیل پیوند دهد آن فلز اکسید شده است.  از نمونه‌های این اکسیدها می‌توان به دی‌اکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد و حتی آب اشاره کرد

برای اینکه با زنگ زدگی فلزات موجه نشوید میتوانید از روش‌های زیر استفاده کنید

زدن آهن عبارت‌اند از:

 1. تعمیر و نگهداری منظم
 2. جلوگیری از زنگ زدن فلزات با رنگ کردن
 3. جلوگیری از زنگ زدن فلزات با روکش‌های پلاستیکی
 4. جلوگیری از زنگ زدگی فلزات با پوشش کادمیم
 5. جلوگیری از زنگ زدگی فلزات با پوشش قلع
 6. استفاده از آلياژ‌هاي مقاوم در برابر زنگ (مثل استنلس استیل)
 7. بهبود شرایط و مشخصه‌های طراحی قطعات و سازه
 8. پوشش حفاظتی (مشابه فولاد گالوانیزه)
 9. پوشش آلی
 10. پوشش‌های پودری
 11. حفاظت کاتدی

ورق روغنی از آنجایی که یک لایه نازک از روغن را دارا است دچار زنگ زدگی نمی‌شود چراکه روغن موجود در این ورق مانع از رسید آب و رطوبت به فلز می‌شود.

گریتینگ نوعی از محصولات فولادی است که با استفاده از میلگرد و چهار پهلو و تسمه تولید می‌شود. این محصول فولادی به شکل شبکه‌ای از الگوهای مستطیل منظم تولید می‌شود. که عرض و طول این شبکه‌ها از میلگرد و تسمه تشکیل شده است.

این محصول فولادی به دلیل ساختار فوق العاده‌ای که دارد دارای کاربردهای بسیار زیادی است که برخی از این کاربردها عبارت است از : محافظت از افراد و وسایل، تصفیه‌خانه‌ها و پالایشگاه‌ها، ساختمان‌سازی، صنایع نفت و گاز، انتقال هوا و تهویه، صنایع تولیدی و انواع فروشگاه‌ها که در تمامی موارد گفته شده وجود گریتینگ الزامی‌ است.

 

ورق پولکی یک نوع ورق فلزی است که در فرآیند ورق‌کاری یا پولک زنی تولید می‌شود. در این فرآیند، ورق فلزی به وسیله اسطوانه‌ها یا ماشین‌های پولک‌زنی شکل داده می‌شود تا به شکلی معین با تقسیم‌بندی‌های عمیق یا پولک‌ها روی سطح آن تبدیل شود.

نورد سرد یک فرآیند تولید فلز است که در آن ورق فلزی گرم نورد را از طریق فرآیندی با دمای محیط یا کمتر از آن فشرده می‌کند. این فرآیند برای بهبود خصوصیات مکانیکی و شکلی ورق، افزایش دقت اندازه‌گیری، از بین بردن اشکال و عیوب سطحی، و تولید ورق با ضخامت دقیق استفاده می‌شود.

مهمترین تفاوت این دو ورق در نحوه تولید آنها است ورق سرد با استفاده از نورد سرد تولید میشود و ورق گرم با استفاده از نورد گرم تولید می‌شود همین تغییر در روش تولید موجب تغییر برخی از ویژگی‌ها در دو ورق می‌شود.

ورق سرد دارای به دلیل نحوه تولیدش دارای کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف است. برخی از کاربردهای ورق سرد در صنایع مختلف عبارت است از:

صنایع خودروسازی

صنعت ساختمان

ماشین‌آلات صنعتی

صنعت معدن و تجهیزات سنگین

تجهیزات آشپزخانه

الکترونیک و تجهیزات برقی

شما می‌توانید با مراجعه به صورت غیر حضوری از طریق سایت آهن کاسپین و مشاهده جدول قیمت یا با  برقراری تماس با کارشناسان آهن کاسپین از قیمت محصول مورد نیازتان مطلع شوید. 

شرکت آهن کاسپین با هدف جلب رضایت حداکثری محصولات خود را با بهترین قیمت در سایت خود قرار داده علاوه بر این شما می‌توانید با مراجعه به سایت آهن کاسپین و مطالعه مطالب بهترین خریدتان را با آگاهی کامل انجام دهید.

جستجوی خود را وارد کنید