لوگو جدید آهن کاسپین

66131014 021

66318046 021

مشاوره رایگان و تخصصی خرید انواع ورق آهن

پولکی

محصولات فلزی در دنیا بسیار پر کاربرد هستند و امروزه به یکی از اعضای جدا نشدنی در صنایع و حرفه‌های مختلف تبدیل شده‌اند. از زمان‌های دور از ورق‌های فلزی استفاده می‌شد و این استفاده به طوری بود که در کارهای هنزی و دیگر حرفه‌ها به اندازه کمی مورد استفاده قرار می‌گرفت تا اینکه امروزه به قدری مورد استفاده است که نبودش ممکن است ضرر هنگفتی را به بسیاری از صنایع و حرفه‌ها وارد کند. پولکی فلزی یا گرده فلزی یکی از چندین محصول فلزی مورد استفاده در دنیا است. در این مقاله به چیستی پولکی و انواع و ویژگی‌های این کحصول خواهیم پرداخت تا بیشتر و بهتر شما‌ را با این محصول آشنا کنیم. آهن کاسپین سعی دارد با این اطلاعات رضایت شما را  در بر داشته باشد و اگر قصد خرید این محصول را دارید به شما اطمینان می‌دهیم که می‌توانید این محصول را بهترین کیفیت که مدنظر خودتان است عرضه کند تا بتوانید بهترین استفاده را از این محصول در حرفه خود ببرید.

متن راهنمای خود را در اینجا اضافه کنید

به نقل از سایت summitsteelinc راجب محصولات فلزی:

فرایند ساخت فلز برای این به کار می‌رود برای شکل دادن فلز استفاده می‌شود که در نهایت به قطعات و محصولات نهایی تبدیل می‌شوند. اکثر مردم با شنیدن ساخت فلز به جوشکاری فکر می کنند، اما جوشکاری تنها یکی از فرآیندهایی است که سازندگان فلز از آن استفاده می کنند. ما از چندین تکنیک برای شکل دادن به ورق فلزی به یک قطعه یا کالا استفاده می کنیم.

اگرچه محصولات فلزی ساخته شده رایج هستند و ساخت فلز بخش مهمی از فرآیند تولید است، تعداد کمی از مردم می دانند که این فرآیند چگونه کار می کند. از گیره های کاغذ گرفته تا قطعات هواپیما، برای ایجاد طیف گسترده ای از محصولات تقریباً برای هر صنعت استفاده می شود.

اکثر تولیدات فلزی از ورق فلزی استفاده می کنند که می تواند تا 0.25 اینچ ضخامت داشته باشد. سازندگان این ورق فلز را به محصولات یا ابزارهایی تبدیل می‌کنند که برای ایجاد یک جزء تمام‌شده مهر، تا می‌شوند، شکل می‌گیرند یا به هم متصل می‌شوند.

پولکی چیست؟

همانطور که خدمتتان عرض کردیم، محصولات فلزی امروزه بسیار پرکاربرد هستند و در زمینه‌های زیادی استفاده می‌شوند و یکی از انواع آن‌ها پولکی‌ها یا گرده‌ها هستند. این محصول در زمینه‌های زیادی مورد استفاده است و کاربرد دارد. پولکی و یا همان دیسک فلزی یک قطعه‌ای صاف و گرد شکل هستند که از انواع مختلفی از فلزات مختلف در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. دلیل این موضوع یعنی استفاده از فلزات مختلف این است که در بر اساس ویژگی‌های خاصی که دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند تا هر کدام بتوانند بر اساس ویژگی‌هایی که دارند کاربرد مورد نظر را به بهترین نحو پیش ببرند. اهدافی که از آن برای پولکی استفاده می‌شود بسته به نوع ساخت و مواد مورد استفاده اندازه و ضخامتی که دارند است. در ادامه این مطلب از کاربرد‌های این محصول بیشتر و مفصل تر برای شما خواهیم گفت ولی اگر به صورت کلی و فقط برای معرفی بخواهیم موضوع را برای شما بیان کنیم این گرده‌ها در یکسری کاربرد مختلف مانند کارهای هنری و تزیینی در جواهرات استفاده می‌شوند. همانطور که گفتی پولکی‌ها از مواد مختلفی در ساختار خود استفاده می‌کنند اما اغلب ساختاری از فولاد و آلومینیوم و مس و برنج دارند.

پولکی

انواع پولکی:

یکی از موارد مثبتی که می‌توان در ساختار پولکی‌ها به آن اشاره کرد این است که این محصولات از انواع فلزات مختلفی ساخته می‌شوند. دلیل آن هم این است که اگر به ویژگی خاصی از یک فلز خاص در کاربرد منحصر به فرد پولکی نیازی باشد بتوان از آن بهره گرفت. برای مثال ممکن است در یک حرفه از پولکی‌ای استفاده شود که از جنس استیل ضد زنگ است. چرا که ممکن است از یک محصول در محیطی استفاده شود که احتمال خوردگی در آن محیط زیاد است. اما در این مقاله ما قصد داریم انواع فلزاتی که ممکن است پولکی از آن‌ها ساخته شده باشد خواهیم پرداخت و کاربرد‌های آن‌ها را خدمتتان گفت.

انواع پولکی

نوع اول: فولاد

یکی از انواع مختلف پولکی‌ها، پولکی‌های فولادی هستند که از آن در موارد مختلفی استفاده می‌شود و در کاربرد‌های وسیع صنعتی از آن استفاده می‌شود. پولکی‌های فولادی یا از فولاد کربنی هستند یا فولاد ضد زنگ.

مورد اول: ساخت و ساز

یکی از مهم ترین کاربردهایی که پولکی فولادی دارد این است. استفاده در ساخت و ساز یکی از کاربردهایی است که در آن از پولکی فولادی استفاده می‌شود. این استفاده برای اهدافی مانند تقویت سازه و محکم کردن اتصالات است و در این زمینه‌ها از آن استفاده می‌شود.

مورد دوم: صنعت خودرو

دیگر استفاده‌ای که از پولکی‌ها در آن استفاده می‌شود صنعت خودرو است. دیسک فولادی یا پولکی فولادی در روتور ترمز و دیگر اجزای خودرو استفاده می‌شود و بسیار کاربردی است و در جهت پیشبرد این حرفه یک قطعه مهم است.

مورد سوم : کاربرد‌های تولیدی صنعتی

همه کاره بودن پولکی فولادی می‌تواند به این موضوع مربوط شود که می‌توان از آن‌ها به عنوان واشر و صفحات تقویت کننده استفاده کرد و همچنین از این قطعه در فرایندهای مختلف تولید تجهیزات صنعتی و همچنین ماشین آلات استفاده می‌شود.

مورد چهارم: برق

در ایجاد اتصالات زمینی پایدار و قوی و همچنین ایجاد یک محافظت پایدار از پولکی فولادی استفاده می‌شود و این مورد استفاده قرار گرفتن به این دلیل است که ویژگی‌های فولاد با این کابرد سازگار است.

مورد پنجم: لوله کشی

یکی از کاربردهایی که در آن از پولکی فولادی استفاده می‌شود برای آب بندی و یا تقویت لوله و اتصالات آن است. این استفاده باعث شده که حرفه گران لوله کشی و صنعتگران این حرفه بسیار طرفدار این قطعه باشند و از آن استفاده کنند.

پولکی استیل

نوع دوم: مس

یکی از دلایلی که از فلز مس در ساخت پولکی‌‌ها استفاده می‌شود این است که مس در انتقال و هدایت الکتریکی عملکرد خوبی دارند و مقاومت بالایی را در برابر خوردگی از خود نشان می‌دهند از کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مورد اول: مدال

یکی از زیباترین و جذابترین ویژگی‌ها و کاربرد‌هایی که دیسک‌های مسی دارند این است که در ساخت مدال‌ها از آن استفاده می‌شود. این محصولات به دلیل ویژگی چکش خواری که دارند می‌توانند مورد حکاکی قرار بگیرند و به عنوان یادبود به افراد تقدیم می‌شود.

مورد دوم: صنایع دستی

آثار هنری که در آن می‌توان از پولکی مسی و یا دیسک مسی استفاده کرد صنایع دستی است. به همان دلیل چکش خواری که خدمتتان گفتیم می‌توان طرح‌های مختلف را روی پولکی یا دیسک مسی پیاده سازی کرد و یا آن‌ها را به عنوان بوم برای طرح‌های هنری استفاده کرد.

مورد سوم: قطعات الکترونیکی

به دلیل قابلیت رسانایی بالای الکتریکی که دیسک‌های مسی دارند می‌توان از آن‌ها در قطع کننده مدار و کلید‌ها و همچنین به عنوان کنتاکت و پایانه الکترونیکی استفاده کرد که این موارد باعث می‌شود استفاده از این موارد بسیار گسترده باشد و حرفه را به طور هدفمند پیش ببرد.

مورد چهارم: صنعت

یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی که پولکی و یا دیسک مسی دارد این است که می‌توان از ان‌ها در کارهای صنعتی استفاده بهینه کرد و از جمله این استنفاده‌ها می‌توان به استفاده از آن در تولید بوشینگ و یاتاقان استفاده کرد که این موضوع باعث محبوبیت بالای این محصول دربین صنعتگران در صنایع نمختلف شده و آن‌ها پولکی مسی را بسیار کاربردی می‌دانند.

مورد پنجم: سیستم HVAC

در سیستم‌های تهویه و HVAC برای اتصالات بین شیهای مسی و لوله‌ها از پولکی مسی استفاده می‌شود و این مورد و کاربردی که ذکر شد بسیار پرکاربرد است.

مورد ششم: آشپزخانه

یکی دیگر از استفاده‌های تزیینی که می‌توان از آن پولکی مسی از آن استفاده کرد. در دستگیره گاز و برق برای جذاب تر شدن و افزودن زیبایی به آن‌ از این پولکی استفاده می‌شود.

پولکی مسی

موارد بعدی

پولکی فولاد ضد زنگ:

همانطور که از نام آن‌ها مشخص است فولاد ضد زنگ در برابر خوردگی مقاومت بالایی دارد و همچنین در برابر عواملی که باعث زنگ زدگی می‌شوند مقاوم است و در برابر اکسیداسیون مصون است. یکی از ویژگی‌هایی که این محصولات دارند بهداشتی تر بودن آن‌ها است که به همین دلیل در مواردی مانند ابزار پزشکی و محیط‌های دریایی استفاده می‌شوند.

دیسک تنگستن:

یکی دیگر از انواع مختلف پولکی‌ها یا همان دیسک‌ها، دیسک‌های تنگستن هستند که نقاط ذوب بالایی دارند و در هوافضا که در آن نیاز شدیدی به مراقبت و مقاومت در برابر حرارت دارد از آن‌ها استفاده می‌شود.

دیسک تیتانیوم:

دیسک‌های تیتانیوم و یا همان پولکی تیتانیوم در برابر خوردگی بسیار قوی هستند و علاوه بر این ویژگی، بسیار سبک هستند و در کاربردهای مختلف مانند ایمپلنت‌های پزشکی مورد استفاده هستند. ویژگی‌های تیتانیوم باعث شده که این محصول به یک گزینه محبوب و کاربردی در زمینه‌های مختلف تبدیل شود.

دیسک سرب:

یکی از دلایل محبوبیت و کاربردی بودن این پولکی‌ها این است که سرب توانایی در جذب و مسدود کردن تشعشعات دارد و این موضوع باعث می‌شود که از این پولکی در مواردی که در آن‌ها مقاومت در برابر تشعشات بسیار مهم است کاربرد داشته باشند و استفاده شوند.

پولکی آلومینیوم:

یکی از محبوب ترین‌‌ها و پرکاربرترین پولکی‌های فلزی، پولکی‌های آلومینیومی هستند. پولکی‌های آلومینیومی سبک وزن هستند و ویژگی‌ای که دارند هدایت حرارتی بالا است که به همین دلیل در ظروف آشپزخانه از ان‌ها استفاده می‌شود.

پولکی آهنی:

پولکی آهنی آخرین مدلی است که در این قسمت برای شما بازگو می‌کنیم. این محصول به چند دلیل محبوب و پر کاربرد است. دلیل اول مقاومت بالایی است که این پولکی از خود نشان می‌دهد و آن را به یک گزینه ایمن تبدیل می‌کند. مورد بعدی کمتر بودن قیمت این پولکی در مقایسه با پولکی فولادی است که بسته به نوع کاربرد می‌توان از این پولکی استفاده کرد.

پولکی فولاد ضد زنگ

انواع پولکی‌های آلیاژی

پولکی آلیاژی st52:

پولکی‌های آلیاژیبه این جهت ساخته می‌شوند که یک مقاومت یا ویژگی خاصی را محصول بیافزایند. یگکی از این مواد پولکی آلیاژی st52 است. این نوع پولکی استحکام و مقاومت بالایی دارد و همچنان نسبت به st37 کربن بالاتری دارد. این نوع پولکی یک پولکی پرکاربرد و محبوب است که کاربرد بالایی در زمینه‌های مختلف دارد.

پولکی آلیاژی st37:

یکی دیگر از انواع پولکی‌های آلیاژی، پولکی st37 است. همانطور که گفتیم این پولکی درصد کربن کمتری نسبت به st52 دارد. پولکی‌هایی که با st آغاز می‌شوند، نمایان گر این هستند که این محصولات از فولاد هستند.

پولکی آلیاژی ck45:

یکی دیگر از پرکاربردترین و کم خرج ترین پولکی‌های مورد استفاده در صنایع و حرفه‌های مختلف، پولکی آلیاژی ck45  است. این پولکی استحکام و دوام بالایی دارد و این موضوع به دلیل وجود عناصری مانند منگنز و سیلیس و کربن است که باعث می‌شود خواص این پولکی بهبود پیدا کنند.

پولکی آلیاژی کربن استیل:

از انواع پولکی‌های آلیاژی می‌توان به مدل پولکی آلیاژی کربن استیل اشاره کرد. این پولکی مقاومت کششی بالایی دارد و همچنین دارای یک مقاومت خوب و قابل قبول است.از عناصر موجود در این پولکی می‌توان به منگنز و کروم اشاره کرد البته گفتنی است که درصد کربن موجود در این پولکی زیاد است.

پولکی آلیاژی

پولکی روغنی

اگر شما در زمینه آهن و محصولات آهنی و فلزی پیشینه دارید و در این صنعت فعالیت دارید حتما نام پولکی روغنی را شنیده‌اید. این مورد، یکی از انواع و اقسام پولکی‌ها است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. پولکی روغنی، یک نوع پولکی است که برای استفاده در اهداف خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای همین که در این موارد استفاده شوند مورد روغن کاری قرار می‌گیرند. روغن کاری به روانتر شدن این پولکی کمک می‌کند و آن را به یک انتخاب عالی برای کاربردهای مورد نظر تبدیل می‌کند. در این قسمت ویژگی‌هایی که روغن‌کاری بر روی پولکی دارد را باهم بررسی خواهیم کرد:

ویژگی اول: روان شدن

اولین ویژگی که با شنیدن نام پولکی روغنی یاد آن می‌افتید، روان بودن آن است و این ویژگی باعث می‌شود اصطکاکی که بین قطعات متحرک وجود دارد کمتر شود و این موضوع باعث می‌شود که یک کارکرد نرم و روان تری داشته باشند.

ویژگی دوم: عدم زنگ زدگی

یکی از ویژگی‎های خوب و کاربردی این پولکی‌ها که باید خدمتتان عرض کنیم این است که این پولکی خاصیت عدم زنگ زدگی را دارد. وقتی که یک پولکی تحت فرایند روغن کاری قرار می‌گیرد یک لایه روی پولکی ایجاد می‌شود و از آن در برابر خورده شدن یا اکسید شدن و زنگ زدگی محافظت می‌کند که استفاده از ان را  در محیط‌های دارای خطر خوردگی امکان پذیر می‌کند.

ویژگی سوم: ظاهر جذاب

برای کسانی که ظار و جذابیت برای آن‌ها بسیار مهم است این موضوع یک ویژگی اساسی و جالب و جذاب است که پولکی روغنی را یک انتخاب خوب برای آن‌ها جلوه می‌دهد. وقتی که یک پولکی روغن کاری می‌شود ظاهر آن صیغلی می‌شود و براق و به همین خاطر شمایل مدرن تری را به خود می‌گیرد و برای بسیاری جذاب است.

ویژگی چهارم: محافظت در برابر خرابی یا آسیب

برای اینکه از پولکی در حین عملیات حمل و نقل محافظت شود و آسیبی به آن نرسد، این پولکی تحت روغن کاری قرار می‌گیرد. البته روغن کاری دلایل دیگری هم از لحاظ محافظتی دارد که از آن‌ها در برابر زنگ زدگی هم محافظت می‌کند.

گفتنی است که بسته به کاربرد و هدفی که از پولکی انتظار می‌رود ممکن است نوع فلز و نوع روغن آن متفاوت باشد که هر کدام از این موارد بر قیمت پولکی تاثیر گذار است.

پولکی روغنی

اشکال مختلف پولکی

همانطور که در قسمت‌های بالا خواندید، انواع و اقسام پرکاربرد پولکی‌های فلزی را خدمتتان عرض کردیم و اما گفتنی است که پولکی‌خای فلزی دارای اسکال و شیپ‌های متفاوتی است. این متفاوت بودن اشکال به این دلیل است که بتواند با کاربردهای مختلف و اهداف متفاوت سازگار باشد و بتوان از آن استفاده بهینه کرد. البته همانطور که می‌دانید رایج ترین و محبوب ترین نوع پولکی، همان پولکی گرد است ولی در این قسمت انواع دیگر دیسک ‌های فلزی را خدمتتان خواهیم گفت تا بیشتر با این محصول آشنا شوید:

شکل اول: پولکی دایره‌ای و یا دیسک دایره‌ای

یکی از رایج ترین محصولات فلزی، که استفاده گسترده‌ای دارد و یکی از رایج ترین انواع پولکی‌ها است. این محصولات در ابعاد و ضخامت‌های مختلف برای استفاده شدن در انواع کاربرد‌ها و ضنایع وجود دارند.

اشکال دیگر:

از اشکال دیگر پولکی که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد ولی کاربرد کمی دارند می‌توان به اشکال مربعی که در این موارد شکل مربع به دایره ترجیح داده شده است، مستطیلی، مثلثی، شش ضلعی که بیشتر در کارهای مهندسی از آن استفاده می‌شود، هشت ضلعی، بیضی، ستاره‌ای شکل برای اهداف تزیینی،قلبی شکل و اشکال سفارشی که نیازهای خاص را بر میتابد؛ موردنظر خود استفاده کرد.

اشکال مختلف پولکی

روش تولید پولکی

تمام انواع و اقسام مدل‌های پولکی که خدمتتان عرض کردیم و در زمینه‌های مختلف کاربرد داشتند، فرایند تولید مختلفی را در بر داشتند و البته گفتنی است که بسته به نیاز هر کاربر و ویژگی‌هایی که می‌خواهد از پولکی فلزی داشته باشد، ممکن است روش تولد و خواص هر کدام با هم تفاوت داشته باشند. این موضوع می‌تواند دست شما را در انتخاب باز تر کند تا بتوانید بسته به نیازی که دارید پولکی را با هر اندازه و ویژگی و ضخامتی که می‌خواهید داشته باشید و بتوانید در حرفه و صنعت و شغلی که در ان فعالیت دارید از پولکی‌های مختلف استفاده کنید. با اینکه ممکن است روش تولید پولکی‌ها با هم متفاوت باشد اما با این حال در این قسمت به صورت کلی روش تولید این محصول را خدمتتان خواهیم گفت:

مرحله اول: انتخاب مواد اولیه یا همان فلز مورد نیاز

بر اساس کاربردی که از دیسک یا پولکی فلزی مورد نظر است، برای مثال کاربرد هنری یا صنعتی و غیره، می‌توان از فلزات مختلف استفاده کرد. رایج ترین فلزاتی که در این محصول ازآن‌ها استفاده می‌شود همانطور که گفتیم، فولاد و آلومینیوم و مس هستند. البته مواد پر کاربرد دیگری مانند آلیاژها هم در این محصولات مورد استفاده هستند.

مرحله دوم: ورق فلزی

ممکن است فلزی که می‌خواهید به شکل ورق نباشد و به مانند اسلب باشند، اگر ورق در دسترس نبود ابتدا آن را تولید می‌کنند و سپس با برش دادن آن را به اشکال و ابعاد مورد نظر در می‌آورند. برش دادن آن می‌توان با دستگاه برش یا مهرزنی انجام شود.

مرحله سوم: برش

همانطور که گفتیم بعد از تهیه ورق فلزی از اسلب باید آن رابرش داد تا به ابعاد و اشکال مورد نظر دست پیدا کرد. برای اینکه شکل دیسک یا پولکی مورد نظر خود را پیدا کنیم، باید با مهر یا یکسری از ماشین الات تخصصی برش داده شوند. اگر بخواهیم مهر زنی را به طور خلاصه توضیح دهیم به اینگونه است که برای برش ورق از یکسری قالب‌ها یا پانچ‌ها استفاده شود.

مرحله چهارم: لبه گیری

بعد از اینکه مهر زنی یا برش صورت گرفت ممکن است در لبه پولکی یکسری برآمدگی‌هایی بوجود آید که در این صورت باید آن لبه‌ها بریده شوند تا در مواقعی که پولکی مورد استفاده است دست بریده نشود یا خسارتی پیش نیاید.

مرحله پنجم: یک مرحله اختیاری؛ بازپخت

برای اینکه خواص ورق بهبود پیدا کند و قوی تر شود این مرحله صورت می‌گیرد. در این مرحله فلز را تا یک دمای بخصوص حرارت می‌دهند و سپس می‌‎گذارند خنک شود تا تنش‌های ورق کاهش یابد. در این مرحله خنک شدن باید به طور آهسته شکل بگیرد. بازپخت برای این صورت می‌گیرد که در بعضی مواقع ممکن است فلز تحت تاثیر فرایند آنیل شود.

مرحله ششم: دومین مرحله اختیاری؛ تصفیه سطح

برای اینکه به پولکی یکسری مقاومت جدید بیافزایند یا مقاومت‌های آن را بهبود بخشند، می‌توان آن را تحت یکسری درمان سطحی یا همان پوشش سطحی درآورد . از انواع این پوشش‌ها می‌توان به آبکاری یا رنگ آمیزی اشاره کرد.

مرحله هفتم: کنترل کیفیت

بعد از اینکه کارمان تمام شد برای اینکه کیفیت و ابعد مورد نظر ما و پولکی یا دیسک تولید شده یکی باشد، یکسری آزمایشات انجام می‌شود که اگر یکسری خرابی‌ها یا ناهماهنگی‌هایی وجود داشت از بین برود..

نکته مهم این است که روش ساخت می تواند بر اساس نوع فلز، پیچیدگی شکل دیسک و تجهیزات موجود متفاوت باشد. روش‌های مدرن تولید مانند برش لیزری و ماشینکاری CNC ممکن است برای طراحی های پیچیده تر از پولکی مورد استفاده قرار بگیرند و کاربردی باشند. این موضوع یعنی روش‌های مدرن در تولید باعث شده تا طیف گسترده‌ای از انواع پولکی‌ها در دسترس باشند تا در حرفه‌های مختلف کاربرد داشته باشند.

روش تولید پولکی

پولکی

همانطور که گفتیم محصولات فلزی انواع و اقسام مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها بر اساس ویژگی‌هایی که دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از انواع این محصولات، پولکی‌ها هستند که همان دیسک فلزی است و یک قطعه صاف و گرد هستند یکسری از فلزات مختلف در ساختار آن نقش دارند و از انواع آن‌ها می‌توان به فولاد و مس و فولاد ضد زنگ و آلیاژ‌های مختلف که برای کاربردهای مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود. از کاربردهای آن می‌توان به استفاده شدن در سیستم hvac و آشپزخانه و صنایع دستی و غیره اشاره کرد. اگر به دنبال خرید این محصول هستید و می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که بهترین مدل را خواهید داشت، باید به شما بگوییم که تیم آهن کاسپین متخصص در ارائه پولکی یا دیسک‌های فلزی است و این محصولات را برای شما با کیفیتی بالا عرضه می‌کند. 

سوالات شما

پولکی یک محصول فلزی تخت و گرد است که از فلزات مختلف تشکیل شده است و هر کدانم از انواع آن بر اساس ویژگی‌هایی که دارند می‌توانند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

فلزات مختلفی هستند که از آن‌ها پولکی بدست می‌آید و انواع آن عبارتند از فولاد و فولاد ضد زنگ و آهن و مس و آلیاژهای مختلف.

1- ساخت و ساز 2- صنعت خودرو 3- کاربردهای تولیدی صنعتی 4- برق 5- لوله کشی

یکی از کاربردهایی که این پولکی دارد استفاده در ساخت و ساز است. از این محصول برای تقویت سازه و محکم کردن اتصالات استفاده می‌شود.

یکی از کاربردهایی که از پولکی فولادی در صنایع مختلف می‌شود استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز خودرو است. از پولکی فولادی یا دیسک فولادی در روتور ترمز و دیگر اجزای خودرو استفاده می‌شود.

1- ساخت مدال 2- صنایع دستی 3- قطعات الکترونیکی 4- صنعت 5- سیستم HVAC 6- آشپزخانه

پولکی ها بر اساس نوع و سایز و ضخامتی که دارند دارای قیمت‌های مختلفی هستند و نمی‌توان به صورت کلی قیمت پولکی را بیان کرد.

خیر . در پولکی‌ها عوامل تعیین کننده قیمت ضخامت و اندازه و از همه مهم تر نوع فلز مورد استفاده در ان است.

شما می‌‍توانید برای دریافت و خرید پولکی به کارخانه‌های مختلف سر بزنید. اما یک راه دیگر وجود دارد آن هم این است که شما می‌توانید برای خرید این محصول از آهن کاسپین اقدام کنید تا بتوانید بهترین کیفیت را با راحت ترین روش بدست آورید.

این پولکی‌ها همانطور که پیداست از فولاد ضد زنگ هستند و خواصی که دارند بر اساس خواص فولاد ضد زنگ است و خواصی که آن دارد مقاومت در برابر خوردگی است و مقاومت در برابر زنگ زدگی. از این پولکی در محیطی که انتظار می‌رود خوردگی یا زنگ زدگی وجود داشته باشد استفاده می‌شود.

یکی دیگر از انواع مختلف دیسک‌ها یا دیسک‌ تنگستن است که این دیسک‌ها نقاط ذوب بالایی دارند و این محصول در هوافضا و مکان‌هایی که باید در برابر حرارت مقاومت ایجاد شود مهم و کاربردی است.

دیسک تیتانیوم یا پولکی تیتانیوم یکی از انواع مختلف پولکی‌ها است که در بربار خوردگی بسیار مقاوم است و علاوه بر این بسیار سبک هستند که این موضوع باعث شده تا در ایمپلنت‌های پزشکی هم مورد استفاده قرار بگیرند.

پولکی آلومینویم یک پولکی سبک وزن است و به علت آلومینیوم بودن فلز خاصیت هدایت حرارتی بالایی دارد و به همین دلیل در ظروف آشپزخانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این مورد یک سوال کلی است و نمی‌توان پاسخ داد که بهترین پولکی کدام نوع آن است چون بسته به کاربردی که شما می‌خواهید از آن داشته باشید، بهترین پولکی می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال در کار شما احتما خوردگی یا اکسید شدن زیاد است، پس برای شما یکی از بهترین انتخاب ها می‌تواند پولکی فولاد ضد زنگ  یا ضد سایش باشد.

انواعی از آلیاژ‌ها در این محصول وجود دارد مانند آلیاژ ST52، ST37، CK45 و پولکی آلیاژی کربن استیل.

جستجوی خود را وارد کنید